Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Kolędowania czas

20-01-2019, 20:06 Joanna Oreł

Rudzkie Spotkania Kolędowe to już 24-letnia tradycja w naszym mieście. W tym roku muzycy z Rudy Śląskiej i nie tylko kolejny raz spotkali się w kościele pw. Ducha Świętego na Czarnym, by wspólnie z publicznością raz jeszcze przeżywać bożonarodzeniowy czas.

W trakcie niedzielnego koncertu (20.01) wystąpili soliści oraz pięć zespołów nie tylko rudzkich, bo zaproszenie przyjęła także m.in. schola z Górki Klasztornej. Wykonawcy zaprezentowali kolędy, pastorałki oraz utwory z repertuaru własnego. Do kolędowania przyłączyła się publiczność, która tłumnie zgromadziła się w kościele. - Kolędowanie to chyba nasza najlepsza tradycja, bo dzięki temu każdy sięga do swojego dzieciństwa i korzeni. Tradycja ta przetrwała i ludzie cały czas lubią śpiewać kolędy, a spotkań kolędowych zrodziło się naprawdę dużo - podkreśla Grzegorz Gros, pomysłodawca wydarzenia i dyrygent scholi „Duchu Ogniu”.

Przypomnijmy, że pomysł na Rudzkie Spotkania Kolędowe zrodził się 24 lata temu. - Początkowo chodziło o to, by w ten sposób zorganizować spotkanie członków scholi parafialnych z Rudy Śląskiej. Była to świetna okazja, by wymienić doświadczeniami oraz zaprezentować swoje osiągnięcia. I tak te spotkania przetrwały do dzisiaj - podsumowuje Grzegorz Gros.


Komentarze