Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Kochłowickie jasełka na uniwersytecie

21-01-2019, 13:35 Agnieszka Lewko

Niezwykłe przedstawienie jasełkowe w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 20 w Kochłowicach można było podziwiać na Uniwersytecie Śląskim. W piątek (18.01) młodzi rudzianie popisali się swoimi aktorskimi talentami przed zagranicznymi studentami ze Szkoły Języka i Kultury Polskiej.

- Bardzo się cieszę, że nasz zespół jasełkowy miał zaszczyt wystąpić na spotkaniu noworocznym zorganizowanym dla studentów cudzoziemskich przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego. Zaproszenie otrzymaliśmy od pani dyrektor tej szkoły, profesor Jolanty Tambor, w ramach współpracy, którą prowadzimy ze Szkołą Języka i Kultury Polskiej już trzeci rok – zaznacza Katarzyna Szuba, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 20 w Rudzie Śląskiej – Kochłowicach.

Spotkanie jasełkowe  odbyło się w auli Wydziału Prawa i Administracji. Dzięki dzieciakom publiczność mogła poczuć klimat polskich Świąt Bożego Narodzenia.

Dziękuję nauczycielkom, które przygotowały naszych uczniów, czyli paniom: Barbarze Poranek, Barbarze Oglozie i Halinie Woźniak. Pani Beacie Trosze za dekoracje, a Pani Małgorzacie Lebudzie za pomoc. Na słowo uznania zasługują także rodzice występujących uczniów, którzy zaangażowali się w organizację.  Podobno byliśmy pierwszym zespołem ze szkoły podstawowej, który wystąpił na Uniwersytecie, tym większe to dla nas wyróżnienie. Studenci żywo reagowali na grę aktorów i wątki humorystyczne przedstawienia – dodała.


Komentarze