Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Kochłowice poczuły atmosferę świąt

17-12-2017, 10:25 Agnieszka Lewko

Wspólna uczta wigilijna, kolędowanie, przygotowanie makówek, występy lokalnych artystów i jarmark świąteczny - to atrakcje, które czekały na kochłowickich plantach na wszystkich mieszkańców. W minioną sobotę (16.12) w Kochłowicach można było poczuć atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, a wszystko to dzięki Fundacji Aktywni My oraz Stowarzyszeniu Lepsze Kochłowice. Lepsza Ruda Śląska, które postanowiły zintegrować kochłowiczan w ten świąteczny czas.

- Jesteśmy zachwyceni, że dzisiaj na plantach jest tak wiele osób w różnym wieku, które chcą wspólnie spędzić razem z innymi ten świąteczny czas. To pokazuje, że ludzie chcą się integrować, a my cieszymy się, że możemy zrobić dla nich coś miłego i przekonujemy się, że nasze działanie jest pozytywnie odbierane przez mieszkańców - zaznaczyła Katarzyna Kinder, prezes Fundacji Aktywni My.

Wigilia na kochłowickich plantach, była uzupełnieniem wcześniejszej świątecznej  akcji, czyli wspólnego strojenia choinki i tak ja poprzednia cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców Kochłowic, a także innych dzielnic, ale przede wszystkim połączyła mieszkańców.

- Wigilię na plantach zorganizowaliśmy po to, żeby połączyć i  zintegrować naszych mieszkańców. Chcieliśmy, żeby wszyscy razem się spotkali, spędzili wspólnie czas, porozmawiali, ponieważ dialog jest bardzo ważny, a w dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi nie ma po prostu czasu, żeby usiąść w spokoju i porozmawiać, nacieszyć się swoją obecnością. Dzisiaj jest to możliwe - tłumaczył Rafał Wypior, prezes Stowarzyszenia Lepsze Kochłowice. Lepsza Ruda Śląska. - Niezwykle ważne jest to, że są tu ludzie w różnym wieku, zarówno seniorzy, ludzie dorośli, jak i młodzież oraz dzieci, którzy razem mogą spędzić ten przedświąteczny czas - dodał.

Na wigilijnym stole pojawiły się makówki, które przygotowali uczestnicy wigilii razem z Krzysztofem Pitasem - uczestnikiem Masterchefa, był też barszcz z uszkami i kapusta z grzybami, a także ryba. Poza tym przed publicznością zaprezentowali się kochłowiccy artyści. Nie zabrakło też śpiewania kolęd oraz życzeń z okazji zbliżających się świąt.

- Mieszkam w pobliżu i nie wyobrażałam sobie, że mogłabym nie uczestniczyć w wigilii na naszych kochłowickich plantach. Jestem tu razem z mężem i ze znajomymi i myślę, że zorganizowanie takiego spotkania to wspaniały pomysł - powiedziała Henryka Skowrońska - Wawok, uczestniczka spotkania wigilijnego na plantach. - Kiedyś nic tutaj się nie działo, a teraz w mojej dzielnicy dzieje się coraz więcej ciekawych rzeczy. Cieszę się, że dzisiaj możemy pobyć we wspólnym towarzystwie i spotkać wielu wspaniałych ludzi. Jest pięknie i już bardzo dobrze czuję tą niesamowitą atmosferę zbliżających się świąt - dodała.


Komentarze