Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Kochają ślonsko godka

16-05-2017, 13:14 Agnieszka Lewko

 XXII Zlot Miłośników Śląskiej Fraszki i Rymowanki, w trakcie którego odbył się uroczysty finał Konkursu Szpaski Erotycznej za nami.  W czasie uroczystości laureaci konkursu zostali wyróżnieni pamiątkowymi dyplomami, natomiast halembskie Koło Związku Górnośląskiego wyróżniło także dwie osoby, przyznając im tytuł „Pszociela Ślonski Godki". Spotkanie było dobrą okazją do pochylenia się nad śląskością.

- Tradycyjnie, jak co roku, można było głosować za pośrednictwem portalu społecznościowego „Nasza Klasa”, gdzie swoje głosy oddało aż stu jedenastu jurorów. Zawsze wybierają oni pięć osób. W konkursie może zagłosować każdy, kto chce, a w tym roku liczba głosujących była wyjątkowo duża - zaznaczył Bronisław Wątroba, pomysłodawca konkursu.

Tytułem „Pszociel Ślonski Godki” zostali odznaczeni: Krzysztof Piecha, naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta w rudzkim magistracie  oraz Dorota Książek, laureatka kwietniowego konkursu „Gryfny Godki” w Piekarach Śląskich i autorka utworów po śląsku.

- Ten plebiscyt jest formą uhonorowania osób, które cały czas robią coś dla ślonski godki i pielęgnują jej piękno. Myślę, że warto to robić, a ludzi, którzy promują śląskość nigdy nie zabraknie  - dodał Bronisław Wątroba. 

Foto: Organizator


Komentarze