Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Kobiety kobietom

22-07-2020, 09:18 Joanna Oreł

Panie z ,,Kina dla Kobiet” kolejny raz stanęły na wysokości zadania! Wspólnymi siłami uzbierały pieniądze na sprzęt dla przyszłych mam rodzących na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej. Jest to efekt internetowej zbiórki, która założona została podczas spotkania ,,Kina dla Kobiet” w wersji online.

– Początek pandemii wzbudzał we wszystkich wiele obaw. Miałyśmy plan, aby z uzbieranych pieniędzy zaopatrzyć kobiety w maseczki, które w tym trudnym czasie rodziły swoje potomstwa. Po ogłoszonej przez nas zbiórce dostałyśmy jednak odzew od grupy ,,Radzi Rudzie”, że jej członkowie są w stanie pomóc nam zorganizować maseczki. I tak się stało, maseczki zostały zebrane i dostarczone na oddział – mówi Patrycja Pelka, jedna z organizatorek „Kina dla Kobiet”. – Stwierdziłyśmy więc, że pójdziemy o krok dalej i po konsultacji z personelem oddziału, kontynuowaliśmy zbiórkę na sprzęt dla pacjentek, który może ułatwić im poród – dodaje Marta Glamb, która także organizuje ,,Kino dla Kobiet”.

W sumie udało się zgromadzić tysiąc złotych. Za pieniądze te zakupiono dwie piłki, tzw. fasolki do ćwiczeń i porodu, pasy do badania KTG oraz aromatyzatory/nawilżacze (wraz z olejkami i zasilaczami), które są już wykorzystywane w salach pacjentek. – Cieszymy się, że wspólnie z naszymi paniami znowu zrobiłyśmy coś dobrego i pomożemy w ten sposób przyszłym mamom, które czekają na przyjście na świat swojej pociechy – podsumowuje Marta Glamb.

Dodajmy, że spotkania ,,Kina dla Kobiet” w wersji tradycyjnej, czyli w kinie Patria, mają wrócić jesienią.


Komentarze