Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Kiermasz z sercem

08-12-2017, 11:44 Joanna Oreł

Po raz drugi Szkoła Podstawowa nr 2 przygotowała świąteczny kiermasz ozdób, wykonanych przez niepełnosprawnych uczniów placówki. Była to okazja, by przed okresem świątecznym zrobić coś dobrego dla drugiej osoby, bo dochód z kiermaszu przeznaczony zostanie na zakup drobnych materiałów do SP nr 2.

Kiermasz odbył się w czwartek (7.12) po raz drugi w CH Plaza. – Wszystkie rzeczy zostały wykonane przez grupę dzieci z zespołu rewalidacyjnego – oczywiście z naszą pomocą. Przygotowaliśmy m.in. pierniczki, anioły z ceramiki, czy choinki z papieru. Zaczęliśmy już w połowie listopadzie. Dla uczniów była to podwójna korzyść, bo po pierwsze dodatkowo ćwiczyli ręce i wykonywali czynności manualne, ale przede wszystkim mieli z tego ogromną radość – podkreślała Justyna Kściuk, wychowawca zespołu rewidalicyjno-wychowawczego w SP nr 12.

W ubiegłym roku podczas kiermaszu udało się uzbierać ok. 400-500 zł. W tym roku była to podobna kwota. – Wszystkie środki chcemy przeznaczyć na zakup rzeczy, które są potrzebne w zakresie samoobsługi, czyli np. ograniczniki do talerzy, także np. filmy, czy bajki – mówiła Justyna Kściuk.

 


Komentarze