Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Kartonowy świat w Kochłowicach

15-10-2017, 22:31 Agnieszka Lewko

Budynki, czołgi, okręty, parowozy, samoloty i pociągi - to tylko niektóre kartonowe cudeńka, jakie można było podziwiać w In-nym Domu Kultury. Podczas Regionalnego Konkursu Modeli Kartonowych, który odbył się już po raz siódmy i trwał dwa dni (14-15.10), zaprezentowanych zostało ponad 270 modeli.

- Modele zebrane zostały w szesnastu kategoriach i  przedstawiają różne rzeczy. Są statki, samoloty, czołgi, rozmaite budowle, a nawet wytwory science fiction. W tym roku możemy powiedzieć, że ten konkurs nie jest tylko regionalnym czy ogólnopolskim konkursem, ale międzynarodowym, ponieważ przyjechali do nas modelarze z Litwy i z Czech - zaznaczył Łukasz Fenisz z In-nego Domu Kultury, organizator wydarzenia.

W drugim dniu imprezy zorganizowana została też giełda modelarska skierowana do modelarzy, jak i każdego, kto chciał zacząć swoją przygodę z tym hobby. W jej ramach było można nabyć wycinanki zawierające schematy statków, samochodów, samolotów, pojazdów gąsienicowych, szynowych i wielu innych, modele, których sklejenie zajmie 2 - 3 lata oraz takie, które wymagają poświęcenia im około jednej godziny. Przyszli miłośnicy kartonowego hobby mogli zakupić także podstawowe narzędzia i kleje potrzebne do rozpoczęcia sklejania. Warto dodać, że sekcja modelarstwa kartonowego w Rudzie Śląskiej składa się z 3 osób dorosłych i około 15 dzieci uczęszczających na zajęcia do In-nego Domu Kultury oraz szkoły w Halembie - Kłodnicy.

- Dwa razy w tygodniu w In-nym Domu Kultury prowadzimy zajęcia z modelarstwa dla dzieci i młodzieży, a także w szkole podstawowej w Kłodnicy. Zainteresowanie naszymi zajęciami jest bardzo duże i cały czas przychodzą do nas nowi uczniowie. Ważne jest to, że dzieci uczą się cierpliwości przy tym zajęciu i uspokajają się - podkreślił Mariusz Krzysztofik, instruktor modelarstwa w In-nym Domu Kultury.


Komentarze