Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

KAMRATY DLA LEKARZY

16-01-2012, 16:01 Robert Dłucik

- Na pewno jest to wyróżnienie. Cieszę się, że po trzydziestu latach pracy w tym szpitalu ktoś w tak bardzo sympatyczny sposób potrafił docenić ten trud – powiedział Tomasz Tabaczkiewicz, ordynator oddziału otolaryngologicznego, który wraz pięcioma koleżankami i kolegami po medycznym fachu dołączył w poniedziałek do grona laureatów nagrody „Rudzkiego Kamrata”.Laury z rąk prezydent miasta Grażyny Dziedzic odebrali również: były ordynator oddziału anestezjologii Joanna Kozłowska, ginekolog – położnik Elżbieta Stańkowska, były zastępca dyrektora Szpitala Miejskiego nr 2 dr n.med. Leszek Bujniewicz, były dyrektor Szpitala Miejskiego dr n.med. Jan Paprotny oraz ordynator oddziału ortopedycznego dr n.med. Adam Śliwiński.

Uroczystość wręczenia „Rudzkich Kamratów” zorganizowano w kaplicy szpitalnej. Z wnioskiem o przyznanie lekarzom tego tytułu zwrócił się do prezydent miasta prezes Szpitala Miejskiego Sławomir Święchowicz. - Swoim zaangażowaniem, doświadczeniem i długoletnią służbą mieszkańcom Rudy Śląskiej lekarze z pewnością zasłużyli na takie wyróżnienie – mówi prezydent Grażyna Dziedzic.

Odznaczenie „Kamrat Rudzki” zostało ustanowione w 2009 roku przez Prezydenta Rudy Śląskiej z okazji 50. rocznicy nadania praw miejskich Rudzie Śląskiej. Odznaka nadawana jest osobom lub innym podmiotom, które w znaczący sposób przyczyniły się do promocji, rozwoju gospodarczego, kulturalnego i naukowego Rudy Śląskiej. Do tej pory odznaczenia „Kamrat Rudzki” otrzymały 63 osoby i instytucje.

Odznaka „Kamrat Śląski” to krążek o średnicy 36 mm wykonany ze srebra. Pośrodku odznaki, nieznacznie przesunięty w górę i prawo, znajduje się okrąg z wypukłym herbem Rudy Śląskiej. Promieniście od okręgu umieszczone są wypukłe napisy z nazwami wszystkich dzielnic miasta. Wszystkie litery oraz postać św. Barbary w herbie są pozłacane. Odznaka zawieszona jest na wstążce szerokości 30 mm w kolorach flagi miasta, czyli żółto-niebieskim.

Zdjęcia z uroczystości:

Komentarze


17-10-2012, 23:38
Seba napisał(a):

Bujniewicz laureatem. Dla mnie to porażka tak jak i wiara w obietnice posłów.

16-01-2012, 20:38
jołki połki napisał(a):

A można było zrobić zdjęcie... zamiast tak bujnego opisu.