Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

KAMRAT RUDZKI

27-02-2012, 13:57 Robert Dłucik

- Od dziś do żony będę mówił „kamratka” – żartował Adam Podgórski, świeżo upieczony laureat Kamrata Rudzkiego. Pan Adam odebrał nagrodę w poniedziałek z rąk Prezydent Miasta Grażyny Dziedzic podczas posiedzenia zespołu doradczego, którego jest członkiem.

- Ta nagroda podkreśla moje związki ze śląskością i Rudą Śląską, którą sobie ukochałem, a przecież to był zupełny przypadek, że tutaj właśnie przed laty się znalazłem. Tym bardziej się cieszę, ponieważ zupełnie nie spodziewałem się, że dostanę taką nagrodę – mówi laureat.

Adam Podgórski jest dziennikarzem obywatelskim i działaczem społecznym, stoi na czele Rudzkiego Stowarzyszenia Pomocy Ofiarom Przestępstw oraz Rudzkiego Towarzystwa Przyjaciół Drzew. Razem z żoną Barbarą wydał kilkadziesiąt książek, w tym całkiem sporo miejsca zajmują pozycje związane ze Śląskiem.

Pan Adam nie zamierza bynajmniej spocząć na laurach. Pracuje właśnie nad książką poświęconą nazwom miejscowym i terenowym Rudy Śląskiej. – To będzie – bez żadnej przesady - największe tego typu opracowanie w Polsce. Nie ma drugiego takiego leksykonu nazw miejscowych jednego miasta, który by liczył 700 stron. Planów mam masę, jest tyle tematów do zrobienia, na przykład legendy Rudy Śląskiej, czy folklor Rudy Śląskiej – mówi.

- Życzę, by wciąż nie brakowało panu „poweru” w działaniach na rzecz naszego miasta – powiedziała prezydent Grażyna Dziedzic.

Odznaka „Kamrata Rudzkiego” została ustanowiona przez Prezydenta Miasta w 2009 roku, z okazji 50 rocznicy urodzin Rudy Śląskiej. Odznaka ta może zostać nadana osobie lub innemu podmiotowi, który w znaczący sposób przyczynił się do promocji, rozwoju gospodarczego, kulturalnego i naukowego Miasta Ruda Śląska. Odznaka może być również nadana w uznaniu za działania i inicjatywy podejmowane na rzecz mieszkańców miasta.


Komentarze


28-03-2012, 09:45
ANONIM napisał(a):

SZCZERE GRATULACJE A RUDZIE ŻYCZE WIĘCEJ TAK WSPANIAŁYCH LUDZI

02-03-2012, 09:31
Basia P, napisał(a):

Gratulacyje na ta zocno odznaka!

29-02-2012, 21:41
Grażyna K. napisał(a):

Gratuluja piyknie zasłużonyj Odznaki! :)

29-02-2012, 20:50
renia napisał(a):

i ja gratuluję serdecznie jak ładnie że w Rudzie Śląskiej doceniają takich ludzi jak p.Pogórski

29-02-2012, 19:49
Bernard napisał(a):

Gratuliyruja Adamie!Noleży Ci sie!:)