Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Kameralne konfrontacje muzyczne

18-04-2018, 14:14 Agnieszka Lewko

Uczniowie  rudzkiej szkoły muzycznej oraz szkół muzycznych z innych miast zagrali podczas  I Rudzkich Konfrontacji Zespołów Kameralnych. We wtorek (17.04) w Miejskim Centrum Kultury im. H. Bisty odbył się kameralny koncert, podczas którego można było posłuchać zespołów wyłonionych podczas dwudniowych eliminacji.

- Na eliminacje zgłosiło się ponad dwadzieścia zespołów  ze szkół muzycznych z całego regionu. Jak na początek jest to bardzo dobry wynik i muszę przyznać, że poziom uczestników jest bardzo wysoki - podkreślił Mirosław Krause, dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych I i II stopnia w Rudzie Śląskiej. - Mam nadzieję, że ta impreza stanie się cykliczna i będzie wizytówką rudzkiej szkoły muzycznej. Chciałbym, żebyśmy mieli taką imprezę, która po prostu będzie się z nami kojarzyła - dodał.

Podczas eliminacji, które odbyły się w szkole muzycznej oraz koncertu w Miejskim Centrum Kultury, zaprezentowały się zespoły kameralne, które były oceniane przez jury złożone z wielkich postaci świata muzyki oraz wykładowców Akademii Muzycznej w Katowicach. Z kolei pomysłodawczynią konkursu jest profesor Małgorzata Kaniowska, a opiekę merytoryczną nad wydarzeniem sprawuje Centrum edukacji Artystycznej.

- Nasza szkoła stawia na muzykę kameralną, dlatego od najmłodszych lat kształcimy uczniów w tym kierunku. Z naszej szkoły do udziału w konfrontacjach było tak wielu chętnych, że musieliśmy zrobić wewnętrzne przesłuchania, żeby wybrać tylko trzy zespoły - tłumaczył Mirosław Krause.


Komentarze