Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Jubileuszowy konkurs

15-05-2012, 15:26 Administrator WR

- W tym roku wybraliśmy piosenkę Limahla „Neverending Story”. Dzieci nie bardzo pamiętają już ten wielki przebój, natomiast rodzice kiedy tylko usłyszeli, co będziemy śpiewać stwierdzili, że to ich czasy. Ale dzieciom też spodobała się ta propozycja. Życzę organizatorom, by ten konkurs dalej kwitnął, żeby się rozwijał i żeby sponsorzy dopisywali – mówi Katarzyna Foltynowicz, opiekun chóru szkolnego ze Szkoły Podstawowej nr 6, który zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii podczas tegorocznego Rudzkiego Konkursu Poezji i Piosenki Obcojęzycznej

 

Życzenia nie są przypadkowe, bo konkurs świętuje w tym roku jubileusz – zorganizowano go już po raz dziesiąty. We wszystkich edycjach przewinęło się przez niego blisko 5 tysięcy młodych artystów. W tym roku wysoka średnia została utrzymana – zgłoszenia przysłało 457 uczniów z 30 rudzkich szkół oraz jednej zabrzańskiej. Oczywiście najchętniej sięgano po piosenki i wiersze w języku angielskim, ale można było również usłyszeć język niemiecki, francuski i włoski.

 

- Młodzież lubi śpiewać, lubi recytować – trzeba im tylko stworzyć ku temu warunki, a ponieważ mamy wspaniałych nauczycieli w Rudzie Śląskiej, którzy rozwijają te młode talenty, stąd duże zainteresowanie, co bardzo nas cieszy. Zawsze jest miło, zawsze jest fajnie, zawsze uczestnicy są dobrze przygotowani. Tworzymy taką małą rodzinę, wszyscy wchodzą na eliminacje z uśmiechem, są zadowoleni i o to chodzi – mówi Halina Woźniak, nauczycielka Gimnazjum nr 9 im. Jana Pawła II, organizatorka konkursu.

 

Właśnie w halembskiej placówce odbyły się w kwietniu eliminacyjne przesłuchania. 15 maja poznaliśmy laureatów podczas uroczystej gali w Młodzieżowym Domu Kultury.

 - Zaśpiewałam piosenkę Adele „One and Only”. W takiej muzyce się bardzo dobrze czuję. Na eliminacjach stresowałam się jak zawsze. W konkursach biorę udział od IV klasy, ale śpiewałam od zawsze. Zawsze mnie to pociągało. Chętnie związałabym swoją przyszłość ze sceną – mówi Natalia Skorupka, uczennica SP nr 14, która wygrała rywalizację wśród solistów z klas IV – VI.

 

Magdalena Grabowska z Gimnazjum nr 5 zajęła pierwsze miejsce w kategorii Poezja. - Bardzo lubię recytować wiersze, również mówienie po angielsku jest dla mnie przyjemnością. Wybrałam wiersz „The World Is A Beautiful Place”. Tekst porusza problemy współczesnego świata, mówi o jego wadach i zaletach. Pierwsza nagroda była dla mnie dużą niespodzianką – dzieliła się wrażeniami tuż po ogłoszeniu wyników konkursu.

 

Pozostali laureaci pierwszych miejsc w kategorii Piosenka to: Zespół Wokalny SP nr 40, Zuzanna Widera (SP nr 25), Zespół Wokalny SP nr 43 w Zabrzu, Zespół Wokalny z Gimnazjum nr 11, duety Robert Sędzik – Tomasz Kowalik (Gim nr 9) oraz Agata Jureczko – Aneta Wilk (Gim nr 9), Luiza Farouni (Gim nr 12), Michał Czyż (Gim nr 9), Zespół Wokalny ZSP nr 2, Agnieszka Mazurowska (ZSP nr 2).

 

Natomiast w kategorii Poezja zwyciężyli: Kamila Warszawska i Martyna Florian (SP nr 30), Magdalena Furmaniuk (SP nr 6), Aleksandra Żurek (Gim nr 9), Anna Dzieża (ZSO nr 3).

 


Komentarze