Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Jubileuszowy „Cmok Song”

20-03-2024, 11:34 JO

Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Cmok Song” odbył się w tym roku już po raz 30! Do udziału w nim zgłosiło się 360 uczestników, którzy w sobotę wzięli udział w przesłuchaniach, zakończonych koncertem finałowym, który w niedzielę odbył się na scenie Domu Kultury w Bielszowicach. Organizatorem festiwalu tradycyjnie była Komenda Hufca ZHP im. hm. Łucji Zawady w Rudzie Śląskiej.

- Nasz festiwal nieustannie przyciąga coraz większe zainteresowanie, co nie tylko potwierdza jego rangę jako ważnego wydarzenia kulturalnego, ale także świadczy o tym, jak wielkie znaczenie ma dla społeczności harcerskiej i miłośników piosenki turystycznej – mówi hm. Łukasz Hendrysiak, komendant Hufca ZHP Ruda Śląska. – To więcej niż tylko festiwal – to manifestacja wartości harcerskich, inspirująca do działania na rzecz społeczności i szacunku do przyrody, jednocześnie stanowiąca wyjątkowe święto muzyki i spotkania. Festiwal oferuje trzydniowy maraton muzyczny, który urzeka różnorodnością i bogactwem artystycznym – dodaje.

Do tegorocznej edycji festiwalu zgłosiło się 360 uczestników z 37 podmiotów wykonawczych w czterech kategoriach zespołowych, dwóch kategoriach solowych (junior i senior) oraz w kategorii open dla zespołów oraz osób niezrzeszonych w ZHP. Zmagania wokalne uczestników oceniało jury w składzie: Sława Janicka, Krzysztof Kasprzyk oraz Damian Spyra, które brało pod uwagę teksty i własne kompozycje oraz aranżacje, walory głosowe, interpretację utworu oraz muzykalność i poczucie rytmu. Oprócz występów tradycyjnie nie zabrakło różnych warsztatów artystycznych, które odbyły się już w piątek.

– Festiwal „Cmok Song”, organizowany przez Komendę Hufca ZHP w Rudzie Śląskiej im. hm. Łucji Zawada, to wyjątkowe wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń kulturalnych miasta oraz Hufca Ruda Śląska – podkreśla phm. Marianna Strzeja, komendantka festiwalu. – To niezwykłe spotkanie nie tylko dla harcerzy, lecz także dla wszystkich miłośników piosenki turystycznej i harcerskiej, niezależnie od wieku czy przynależności do ruchu harcerskiego. Impreza otwarta na wszystkich tworzy niepowtarzalną atmosferę wspólnoty, gdzie uczestnicy mogą podzielić się swoją pasją, wzajemnie się inspirować i wspólnie celebrować wartości harcerskie – dodaje.


Komentarze