Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Jubileuszowe „Do Re Mi”

25-05-2017, 11:22 Joanna Oreł

Pozytywne emocje, radość z możliwości występu na scenie, a przede wszystkim – prezentacja talentów od najmłodszych lat – tak w skrócie można podsumować dziesięć lat organizacji Festiwalu Artystyczno-Wokalego „Do Re Mi”, w którym udział biorą dzieci niepełnosprawne z oddziałów integracyjnych i specjalnych miejskich placówek, a który odbył się w Miejskim Centrum Kultury im. H. Bisty.

Festiwal to muzyczne spotkanie oraz integracja dzieci w wieku zarówno przedszkolnym, jak i szkolnym – nie tylko z Rudy Śląskiej, ale także z Chorzowa, Katowic, czy Zabrza. – Na te spotkanie cieszą się zarówno wychowawcy, jak i opiekunowie, bo nam wszystkim towarzyszą emocje, ale emocje niezwykle pozytywne, bo każdy z nas zaangażowany jest w niezwykle pozytywny sposób – podkreśla Izabela Fiszer, nauczycielka Miejskiego Przedszkola nr 12, które jest organizatorem festiwalu.

Dzieci zaprezentowały się zarówno muzycznie, jak i tanecznie pod czujnym okiem jury. Jednak podczas festiwalu „Do Re Mi” nie ma wygranych, czy przegranych. – Każdy uczestnik dostaje upominki w formie pluszaków, które stały się symbolem festiwalu – zaznacza Izabela Fiszer.


Komentarze