Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Jubileusz Pracowitych Pszczółek

23-10-2023, 15:24 Joanna Oreł

Miejskie Przedszkole nr 37 z Wirku świętuje w tym roku 45-lecie istnienia. Zbiegło się to z piątą rocznicą nadania tej placówce im. Pracowitych Pszczółek, dlatego podczas uroczystości odsłonięto figurkę jednej z bohaterek, wykonaną z węgla. Oprócz tego odbyła się msza św. w kościele pw. św. Wawrzyńca i św. Antoniego, przemarsz przedszkolaków wraz z rodzicami, opiekunami i gośćmi ulicami miasta, a także przedstawienie w wykonaniu rodziców podopiecznych MP nr 37. Częścią urodzin, które świętowano 20 października, były także podziękowania, życzenia oraz pasowanie tegorocznych przedszkolaków.

- To było szczególne wydarzenie, które jeszcze bardziej podkreśliło naszą współpracą z rodzicami, Urzędem Miasta oraz zaprzyjaźnionymi placówkami. Warto oczywiście dodać, że w przygotowanie uroczystości włączył się cały personel przedszkola - podsumowuje Joanna Stawicka, dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 37 im. Pracowitych Pszczółek. - Jesteśmy bardzo zżyci i dobrze zorganizowani. Lubimy wyzwania i inicjatywy, wystarczy pomysł, a każdy przyłącza się do realizacji wyznaczonego celu - dodaje.

Efektem współpracy jest m.in. to, że w ostatnim czasie powstały dwa place zabaw w ramach budżetu obywatelskiego, a także ścieżka sensoryczna oraz dojście do przedszkola zostało przebudowane. Ponadto częściowo wymieniono płot, wzbogacono bazę dydaktyczną o nowe pomoce i pozycje czytelnicze, dzięki udziałowi w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Ponadto cyklicznie w MP nr 37 przygotowywane są spektakle z różnych okazji, w których uczestniczą całe rodziny. - Chcemy, żeby to było przedszkole rodzinne - aby rodzice mieli możliwość uczestniczenia w tym, co placówka im proponuje. Poza tym myślę, że te przedsięwzięcia, których podjęliśmy się dotychczas, są dowodem na to, że potrafimy się zjednoczyć, rozmawiać i współpracować - podkreśla Joanna Stawicka.

Miejskie Przedszkole nr 37 ściśle współpracuje również z ościennymi przedszkolami oraz SP nr 16 i SP nr 8. - Dziękuję tym placówkom za współpracę i ich dyrektorom, którzy są otwarci na nasze pomysły - mówi dyrektor MP nr 37.

Obecnie placówka sprawuje opiekę nad 140 przedszkolakami, którzy podzieleni są na sześć grup.


Komentarze