Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Jesień z kulturą

22-09-2017, 13:53 Joanna Oreł

Rudzka Jesień Kulturalna oficjalnie zainaugurowana! Sobotni (23.09) koncert z udziałem instrumentalistów orkiestry kameralnej Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny był pierwszym w ramach trzymiesięcznego cyklu wydarzeń kulturalnych. – Mamy dzisiaj pierwszy dzień jesieni, wprawdzie bardzo deszczowy, ale myślę, że ta piękna muzyka wszystko nam wynagrodzi. Bo kolejny raz spotkamy się w Miejskim Centrum Kultury, by napełnić swoje dusze piękną muzyką – podkreślała w trakcie koncertu prezydent miasta, Grażyna Dziedzic.

Do końca grudnia czeka nas szereg koncertów, spektakli, kabaretonów, czy spotkań z ciekawymi ludźmi. Świętowanie z kulturą w Rudzie Śląskiej rozpoczęliśmy od koncertu w Miejskim Centrum Kultury, gdzie wysłuchać można było posłuchać utworów muzyki kameralnej. – Myślę, że taki koncert spełnił oczekiwania naszej rudzkiej publiczności – podkreśla Andrzej Trzciński, naczelnik Wydziału Kultury i Kultury Fizycznej. – Jeżeli chodzi o program całej Rudzkiej Jesieni Kulturalnej to podczas niej każdy miłośnik kultury znajdzie coś dla siebie. Wystąpią gwiazdy zarówno muzyki poważnej, jak i popowej. Planujemy też ciekawe spotkania m.in. z Marcinem Kydryńskim, które odbędzie się w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej nr 18. Ustalając program jak co roku staraliśmy się zadowolić nawet najbardziej wymagających odbiorców – dodaje.

Wśród najciekawszych gwiazd, które zawitają jesienią do naszego miasta, są także: Alicja Majewska, Blue Cafe, Pektus, Stare Dobre Małżeństwo, czy Viola Brzezińska oraz kabaret Ani Mru-Mru. Większość imprez będzie odbywała się w miejskich instytucjach kultury.


Komentarze