Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Jasełka po rudzku

27-01-2019, 16:42 Agnieszka Lewko

Rudzkie Jasełka to już tradycja w Rudzie Śląskiej. W sobotę (26.01) w Miejskim Centrum Kultury im.H.Bisty można było podziwiać nastrojowy spektakl, który wprowadził publiczność w klimat minionych Świąt Bożego Narodzenia.

- Ideą naszych miejskich jasełek jest przede wszystkim to, żeby wykorzystać nasz lokalny potencjał. Dlatego pokazujemy naszych artystów: zespoły teatralne, zespoły muzyczne, tancerzy. Te jasełka pokazują, że dzięki współpracy tych utalentowanych ludzi powstaje niezapomniane widowisko, które zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem publiczności.  W jasełka co roku włączają się też osoby publiczne, na przykład niektórzy radni, którzy zawsze zaskakują nowymi kreacjami aktorskimi – podkreśliła Katarzyna Furmaniuk, dyrektorka Miejskiego Centrum Kultury im. H.Bisty. - Jestem pod ogromnym wrażeniem tego przedstawienia i bardzo za nie dziękuję. Jak zawsze z przyjemnością oglądałem to widowisko – dodał Krzysztof Mejer, wiceprezydent Rudy Śląskiej.

W jasełkach, które przypomniały rudzianom o wydarzeniach betlejemskiej nocy, wystąpiło kilkanaście zespołów, m.in.: Grupa Teatralna „Moklandia”, Grupa Teatralna Bajkoland, chór św. Barbary, chór ze Szkoły Podstawowej nr 6, Zespół Pieśni i Tańca „Rudzianie”, dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 17, artyści z Ośrodka Najświętsze Serce Jezusa oraz radni i  muzycy z rudzkiej szkoły muzycznej. Widowisko przygotowała Teresa Jonas.


Komentarze