Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Jasełka po rudzku

21-01-2018, 13:59 Agnieszka Lewko

Nastrojowy spektakl można było podziwiać w sobotni (20.01) wieczór w Miejskim Centrum Kultury. Podczas III Rudzkich Jasełek wystąpili młodzi rudzcy artyści oraz zaproszeni goście, którzy zaprezentowali publiczności niecodzienny spektakl, wprowadzający w klimat minionych Świąt Bożego Narodzenia.

- Najciekawsze jest to, że w naszych jasełkach biorą udział osoby z różnych środowisk, na przykład radni. Chcemy zrobić coś wspólnie, wymienić się doświadczeniami, oglądać siebie wzajemnie i coś razem stworzyć - powiedziała Teresa Jonas, reżyserka III Rudzkich Jasełek. - To są właśnie rudzkie jasełka, dlatego każdy ma szansę się w nich wykazać. Niektórzy są z nami od początku i biorą udział w tym wydarzeniu od pierwszej edycji, ale przyłączają się do nas także nowe osoby - dodała.

W jasełkach, które przypomniały rudzianom o wydarzeniach betlejemskiej nocy, wystąpiło kilkanaście zespołów, m.in. Zespół Teatralny „Moklandia”, Zespół Teatralny Bajkoland, chór św. Barbary, chór ze Szkoły Podstawowej nr 6, Teatr Pierro, Zespół Pieśni i Tańca Rudzianie, dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 17, grupa taneczna „Rewolucja” oraz artyści z Ośrodka Najświętsze Serce Jezusa.


Komentarze