Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Integracja przede wszystkim!

11-05-2023, 14:03 Joanna Oreł

Po raz pierwszy w naszym mieście odbył się Integracyjny Przegląd Małych Form Teatralnych, który zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 13 z Bielszowic oraz szkolna Fundacja Edukacja Marzeń. Podczas wydarzenia w bielszowickim Domu Kultury zaprezentowało się sześć zespołów.

Podczas przeglądu wystąpiły dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 47 z Oddziałami Integracyjnymi z Bykowiny oraz uczniowie Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 12 im. Św. Łukasza z Wirku, Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 40 im. Gustawa Morcinka z Bytomia i Szkoły Podstawowej nr 13 im. Alfreda Szklarskiego z Bielszowic.

– Wszyscy występujący przedszkolacy oraz uczniowie zasłużyli na najwyższe wyróżnienia, poziom był wyrównany i tym samym bardzo wysoki. Dzięki ogromnemu sercu naszych sponsorów, którzy po raz kolejny nie zawiedli, uczestnicy otrzymali dyplomy, statuetki oraz nagrody w postaci gier planszowych – mówi Joanna Wodarska, prezes Fundacji Edukacja Marzeń, która działa na rzecz Szkoły Podstawowej nr 13. – Jej głównym celem jest edukacja i wychowanie oraz rozwój w sferze sportu, kultury fizycznej i rekreacji – mówi Joanna Wodarska.

W tym roku fundacja zaplanowała również organizację VII Olimpiady Specjalnej i IV Biegu Charytatywnego ,,Bieg po marzenia” w ramach Tygodnia Godności Osób z Niepełnosprawnościami w Rudzie Śląskiej. 


Komentarze