Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Integracja po raz XIX

17-01-2024, 14:53 JO

W Domu Kultury w Bielszowicach po raz kolejny, bo już 19., odbyły się Jasełka Integracyjne, które połączyły uczniów placówek oświatowych oraz instytucji kulturalnych.

– Co czyniło to wydarzenie szczególnie niezapomnianym, to fakt, że aktorami w Jasełkach Integracyjnych były, jak co roku, również dzieci niepełnosprawne. To wspaniałe przedstawienie było rezultatem wspólnej pracy uczniów i nauczycieli, pokazując, że sztuka może być katalizatorem integracji społecznej i akceptacji różnorodności – mówi Joanna Wodarska, prezes Fundacji „Edukacja Marzeń”, działającej na rzecz Szkoły Podstawowej nr 13 im. Alfreda Szklarskiego w Rudzie Śląskiej.

W tegorocznym przedstawieniu jak zwykle licznie uczestniczyły placówki oświatowe – Szkoła Podstawowa nr 13, 14, 17 i 22, Szkoła Podstawowa nr 12 Specjalna, Miejskie Przedszkole nr 30 z Rudy Śląskiej, a także Szkoła Podstawowa Specjalna nr 40 z Bytomia oraz zespół „Jankle” z Domu Kultury nr 1 w Zabrzu. – Jasełka Integracyjne nie tylko przypominają o tradycji bożonarodzeniowej, ale także stanowią okazję do zacieśniania więzi społecznych oraz promowania tolerancji i zrozumienia. Warto doceniać inicjatywy, które integrują ludzi, tworząc jednocześnie niezapomniane chwile – podsumowuje Joanna Wodarska.


Komentarze