Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Ich mali przyjaciele

26-05-2017, 13:49 Joanna Oreł

W artystyczny i niezwykle kreatywny sposób udowodnili, że zwierzęta to ich mali przyjaciele. Przedszkolaki oraz uczniowie rudzkich szkół odebrali w czwartek (25.05) nagrody w ramach konkursu plastyczno-multimedialnego pt. „Zwierzęta - nasi mali przyjaciele”. Jego celem jest promowanie wśród dzieci i młodzieży odpowiedzialności za zwierzęta i troski o los zwierząt bezdomnych.

Konkurs był pierwszym etapem programu „Zaopiekuj się mną, czyli wirtualna adopcja zwierząt” i polega on a na promocji wirtualnej adopcji zwierząt, którą prowadzi schronisko dla zwierząt TOZ Fauna. – Chcieliśmy w ten uwrażliwi uczniów na potrzeby zwierząt oraz wpłynąć na ich świadome podejście do problemu bezdomności zwierząt w całym naszym kraju, a nie tylko w Rudzie Śląskiej – podkreśla Izabela Palacz, nauczyciela ze Szkoły Podstawowej nr 24, która koordynowała konkursu.

W jego ramach uczniowie 15 przedszkoli oraz ośmiu szkół podstawowych mogli przygotować prace plastyczne, związane z tematyką wirutalnej adopcji, natomiast uczniowie szkół gimnazjalnych mieli za zadanie przygotowanie prac plastyczno-literackich, a ci ze szkół ponadgimnazjalnych mieli przygotować multimedialne prezentacje. Wręczenie nagród dla autorów najlepszych zgłoszeń odbyło się w sali sesyjnej UM.


Komentarze