Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Hip - Hop Nereusza

13-02-2013, 10:02 Magdalena Szewczyk

- Stowarzyszenie św. Filia Nereusza to głównie pozytywne chwile oraz wspaniali ludzie, których poznaje się przy okazji różnych spotkań i projektów. Kolejnym z nich jest ten koncert – mówiły czternastoletnie organizatorki: Martyna Gracz, Laura Dudzik i Patrycja Szczurowska.

 

Kluby młodzieżowe Stowarzyszenia św. Filipa Nereusza, z pomocą Urzędu Miasta, zorganizowały hip-hopowy koncert, którego pomysłodawcą był jeden z wychowawców, Przemysław Górczyński - człowiek, którego pasją jest rap.

 

Teksty takich piosenek wcale nie muszą być wulgarne – mówi „Rymek”, bo taki jest pseudonim artystyczny Pana Przemka. Wykonuje on rap profilaktyczny, który ma być nośnikiem dobrych treści zawartych w tekstach , połączonych z fajną muzyką .

 

– Już w podstawówce pisałem wiersze, w 1996 roku zacząłem poznawać rap i jakoś się to połączyło. Obecnie pracuję z młodzieżą i pomyślałem, że skoro ta muzyka pomogła mi w życiu, to chciałbym by w takim sam sposób pomogła moim podopiecznym – dodaje „Rymik”.

 

– Pan Przemek zorganizował warsztat rapowy i tak go poznałem. Rapem zajmuję się od 1,5 roku, zacząłem także pisać swoje teksty – opowiadał Mateusz Nizioł, jeden z występujących.

 

– Koncert jest zorganizowany głównie dla członków klubu, ale nie tylko. Będziemy dopingować naszych kolegów, którzy pojawią się na scenie. Taki koncert to potwierdzenie tego, że wolnego czasu nie trzeba spędzać przy alkoholu i papierosach – przed koncertem mówiła Monika Krzon.

 

 


Komentarze


24-02-2013, 20:05
monia :) napisał(a):

było super! fantastyczni ludzie nie tylko z talentem muzycznym, ale przede wszystkim z niesamowitym przekazem, super atmosfera!

14-02-2013, 22:06
aga. napisał(a):

ŻENADA.

14-02-2013, 12:02
Lajla napisał(a):

Atmosfera byla naprawde przecudowana.. Ta krotka Notka nie potrafi wyrazic tego co dzialo sie na Koncercie.. Raperzy spisali sie swietnie.. Gratuluje i zapraszam do Nereusza. ; )

14-02-2013, 11:58
Martyna Gracz napisał(a):

Udało Nam się :)