Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Głosowanie na najlepszą przestrzeń publiczną

02-08-2023, 09:48 JO

Plac Niepodległości w Goduli oraz “Stołówka Zakładowa" Huty Pokój mają szansę na tytuł Najlepszej Przestrzeni Publicznej Województwa Śląskiego. Rewitalizacja obydwu tych miejsc znalazła się na liście 35 inwestycji z naszego województwa, które zostały zakwalifikowane do głosowania w konkursie. 

Jak wyjaśniają organizatorzy konkursu, czyli Zarząd Województwa Śląskiego: “Jego celem jest promocja rozwoju i zmian jakościowych przestrzeni publicznej oraz poprawa środowiska zamieszkania przy zachowaniu zasad zrównoważonego rozwoju poprzez nagradzanie najciekawszych realizacji urbanistycznych i architektonicznych kształtujących przestrzeń publiczną województwa śląskiego”. 

“Najlepszą Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego” wybierze jury, natomiast mieszkańcy wyłonią “Nagrodę Publiczności”. W głosowaniu można przyznać trzy głosy o wartości 1, 2 i 3 punktów na trzy wybrane propozycje, a następnie potwierdzić swoją decyzję przez e-mail. Wygra ta realizacja, która uzyska największą liczbę głosów. Głosowanie potrwa do końca sierpnia pod adresem: https://npp.slaskie.pl/vote/project_28.


Komentarze