Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Gaudeamus po raz piętnasty

10-10-2018, 14:35 Agnieszka Lewko

Rudzki Uniwersytet Trzeciego Wieku działa już 15 lat. W środę (10.10) w Miejskim Centrum Kultury im. H. Bisty dla słuchaczy uniwersytetu odbyła się szczególna uroczystość. Seniorzy, oprócz tego, że zainaugurowali kolejny rok działalności, to obchodzili także piętnastolecie działalności.

 - Starość to jest stan ducha, a Wasz duch jest młody. Jesteście aktywni i w różny sposób rozwijacie swoje pasje. Zapraszacie wielu ciekawych gości, organizujecie wykłady i spotkania z niezwykłymi ludźmi. Cały czas działacie i to jest piękne - powiedziała Grażyna Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej podczas inauguracji UTW. - Bardzo cieszę się, że rozwijacie swoje pasje i jesteście aktywni, chce Wam się działać i do tego potraficie zarażać swoimi pasjami innych, często dużo młodszych od siebie i przekazywać im swoją wiedzę. Życzę, żeby nowy rok akademicki był dla Was bardzo udany - dodała.

Podczas uroczystości słuchacze wspólnie odśpiewali hymn studencki „Gaudeamus igitur”, a prezes stowarzyszenia Teresa Chudziak oficjalnie otworzyła nowy rok akademicki oraz zachęciła seniorów do dalszej nauki.

- Rudzki Uniwersytet Trzeciego Wieku to sposób na życie. Nasze stowarzyszenie skupia wielu pozytywnie zakręconych seniorów, którzy mają mnóstwo pasji. Staramy się rozwijać te nasze pasje i brać udział w różnych zajęciach, które to umożliwiają - podkreśliła Teresa Chudziak, prezes Stowarzyszenia Rudzi Uniwersytet Trzeciego Wieku. -  W programie naszych zajęć nie brakuje ciekawych wykładów,  seminariów, lektoratów językowych, kursów komputerowych, zajęć plastycznych, teatralnych i sportowych. Marzy nam się także, żeby otworzyć sekcję taneczną, ale to jest uzależnione od finansów - dodała.


Komentarze