Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Festyn w szczytnym celu

21-05-2017, 12:55 Agnieszka Lewko

W sobotę  (20.05) bawiła się cała Halemba! W parafii Matki Bożej Różańcowej odbył się festyn parafialny pod hasłem „Bądźmy radosną wspólnotą”, z którego dochód zostanie przeznaczony na wypoczynek dla dzieci.

 - Organizujemy ten festyn, ponieważ chcemy zacieśnić więzi między naszymi parafianami, ale także po to, żeby zebrać fundusze na kolonie dla trzydziestu dzieciaków z naszej parafii, których rodziców nie stać na zapewnienie wakacyjnego wypoczynku - zaznaczył ksiądz Bernard Drozd, proboszcz parafii Matki Boskiej Różańcowej w Halembie. - Za każdym razem udaje się zebrać potrzebne finanse i dzieci mogą pojechać na wakacje, na których nie tylko odpoczywają, ale także spędzają czas na modlitwie - dodał.

Podczas festynu można było m.in. posłuchać występów Mirosława Szołtyska oraz Orkiestry Dętej KWK „Halemba” oraz skosztować smakołyków.

- Pomysł zorganizowania kolonii dla dzieci zrodził się kilkanaście lat temu, kiedy jeszcze byłem wikariuszem w tej parafii. Myślę, że to dobra inicjatywa, dlatego teraz staram się pomagać przy organizacji festynu - powiedział  ksiądz Hubert Pasoń.


Komentarze