Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Festiwal za nami

23-04-2012, 16:28 Administrator WR

Tanecznym krokiem zakończył się tegoroczny Rudzki Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej. Właśnie konkursowe prezentacje w kategorii taniec organizatorzy postanowili pozostawić na finał. Występy formacji tanecznych od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem widzów, gromadząc – mimo wczesnej pory – komplet na widowni Miejskiego Centrum Kultury. Tak było również w tym roku.

Jednymi z najbardziej zapracowanych uczestników tegorocznego festiwalu byli młodzi artyści z grupy „Adept”, którzy zaprezentowali się zarówno w kategorii teatralnej, jak i tanecznej. – Wyszło to spontanicznie. Przygotowaliśmy spektakl, w którym potrzebny był ruch typowo sceniczny, uzupełniony muzyką. Wykorzystanie muzyki sprowokowało powstanie układu tanecznego. W ten sposób narodziło się zupełnie inne przedstawienie taneczno – teatralne i postanowiliśmy pokazać się publiczności również z etiudą taneczną. Ponieważ to inne kategoria niż hip hop, czy taniec nowoczesny, więc nie mieliśmy stresu przed występem – mówi Bartłomiej Latoszek, opiekun artystyczny „Adepta”.

Przez tydzień, na scenach trzech rudzkich ośrodków kulturalnych młodzi artyści mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności aktorskie, wokalne i taneczne. W ramach Festiwalu ogłoszony został także konkurs plastyczny. Laureatów we wszystkich kategoriach poznamy 18 maja podczas gali w MCK-u.Komentarze