Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Festiwal Wspomnień ...

23-05-2012, 12:29 Administrator WR

Ogólnopolski Festiwal Wspomnień już 2 czerwca.

 Miejsce – Ruda Śląska, Muzeum PRL-u na ulicy Zajęczej w Bielszowicach

Czas – 2 czerwca br.

Wydarzenie – teleportacja, czyli 4 Ogólnopolski Festiwal Wspomnień

Czasoprzestrzeń – lata 60-te i 70-te XX wieku

 

Od paru lat jeden dzień w Rudzie Śląskiej jest zupełnie niecodzienny. To wyjątkowy dzień, kiedy w sposób niezagrażający zdrowiu i życiu przenosimy się w ubiegłe dziesięciolecia. Oglądamy stare filmy, wcale nie w wersji cyfrowej, podziwiamy modę minionych lat, wcale nie siermiężną, słuchamy muzyki, zarówno tej bardziej, jak i mniej poważnej.
W wyjątkowym dniu Festiwalu Wspomnień nigdy nie brakuje atrakcji dla miłośników starych samochodów i motorów. W tym roku będzie również podziwianie kolorowych syrenek, śpiewanie przy akordeonie, harcerskie gry w podchody, występy teatralne.
A wszystkiemu będzie towarzyszył czar i mądrość piosenek Agnieszki Osieckiej.
Gwiazdą tegorocznej edycji Festiwalu będzie Magda Umer. Artystka od lat czaruje nas cudnym głosem i głębią przemyśleń śpiewanych piosenek. Będziemy mieli okazję posłuchać jej niepowtarzalnych i eleganckich interpretacji piosenek Agnieszki.

 

Serdecznie zapraszamy na 4 Ogólnopolski Festiwal Wspomnień. Przyjdź koniecznie, a my postaramy się, żebyś bezpiecznie przeniósł się w lata 60-te i 70-te i miło spędził sobotni dzień.

 


Komentarze