Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Festiwal rozstrzygnięty

18-05-2012, 17:12 Robert Dłucik

- Zaskoczona? Na pewno trochę tak. Już byłam lekko rozczarowana w poprzednich latach, że nie udawało się wygrać, w tym roku wzięłam udział na zasadzie: przyjdę, zaśpiewam i pójdę, a tu się okazało, że zajęłam pierwsze miejsce. Wybrałam piosenkę „Natural Woman” Arethy Franklin, porwałam się więc z motyką na słońce – mówi Marlena Otrząsek, najlepsza wokalistka w kategorii szkół ponadgimnazjalnych XXII Rudzkiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej.

 

Marlena śpiewa w halembskim ODK RSM „Muza” pod okiem pani Iwony Kaczmarzyk. Najlepiej czuje się w muzyce rockowej, bluesowej i soulowej. Podobnie jak inni zwycięzcy w kategoriach Muzyka, Taniec oraz Teatr będzie reprezentować Rudę Śląską na wojewódzkim festiwalu w Częstochowie.

 

Jurorzy nagrodzili łącznie aż 60 młodych artystów. Niektórzy z laureatów wystąpili podczas piątkowej gali finałowej, podsumowującej tegoroczny Festiwal. Największymi wygranymi XXII edycji okazali się: Teresa Jonas, Anna Morajko, ODK RSM „Matecznik” oraz ODK RSM „Muza”. To właśnie na podopiecznych tych instruktorek i placówek kulturalnych spadł prawdziwy „deszcz” nagród.

 Więcej w gazetowym wydaniu „WR”


Komentarze