Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

„Festiwal Dyni” w trzydziestce!

02-11-2022, 10:13 Joanna Oreł

Degustacja zupy dyniowej i innych przysmaków przygotowanych z użyciem tego warzywa, warsztaty plastyczne, dekoracje orazstroje w kolorze pomarańczowym – te wszystkie atrakcje nie pozostawiały wątpliwości, że w piątek (28.10) w Szkole Podstawowej nr 30 im. Karola Miarki w Rudzie odbył się „Szkolny Festiwal Dyni”.

– Nasza ,,trzydziestka” od lat propaguje zdrowy styl życia, a innowacyjne zajęcia nawiązują w swojej formie do promowania zdrowej żywności. „Szkolny Festiwal Dyni” jest ważnym punktem w programie promocji zdrowia – głównie dlatego, że dynia jako warzywo przez lata nie była doceniania, a sama w sobie ma ogromny potencjał – wyjaśnia Beata Koszek, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 30 w Rudzie.

Z tej okazji stołówka w SP nr 30 w piątek zaserwowała krem z dyni, a każdy odwiedzający miał szansę poznać wszystkie walory tego warzywa (od wystawy różnych odmian, przez ciasta dyniowe i marchewkowe, różnorodne przetwory i przyprawy, po warsztaty malarskie pod nazwą „Jesień w martwej naturze”, której główną bohaterką była oczywiście dynia).

– Dla podkreślenia rangi „Szkolnego Festiwalu Dyni” cała społeczność szkolna, nie wyłączając pracowników, założyła element stroju w kolorze pomarańczowym – mówi dyrektor Beata Koszek. – Dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniu święta, które było nie tylko miłą odskocznią od codzienności, ale przede wszystkim dało nam dużo radości – dodaje.


Komentarze