Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Emeryci świętowali

10-05-2017, 12:26 Agnieszka Lewko

Z okazji zbliżającego się Dnia Matki rudzcy emeryci z Koła Dzielnicowego nr 10 spotkali się w Domu Śpiewaczym „Słowiczek”, żeby wspólnie świętować ten dzień. Podczas spotkania składano życzenia i wręczano kwiaty. Nie zabrakło także występów artystycznych.

- Spotykamy się w pierwszą środę każdego miesiąca na zebraniach naszego koła tradycyjnie już od ośmiu lat. W tym miesiącu spotkanie ma jednak szczególny charakter, ponieważ poświęcone jest wszystkim matkom, które już nie długo będą obchodziły Dzień Matki - zaznaczył Henryk Piórkowski, przewodniczący Koła Dzielnicowego nr 10 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Zebranym przy kawie i ciastku seniorom, a w szczególności wszystkim mamom, życzenia złożyła wiceprezydent Rudy Śląskiej.

- Bardzo się cieszę i dziękuję za to, że działacie w naszym mieście i tak aktywnie uczestniczycie w jego życiu. Dlatego życzę wszystkim seniorom najserdeczniejsze życzenia, a szczególnie mamom - tym wyjątkowym w naszym życiu osobom, które w każdej sytuacji były z nami, wspierały nas i dodawały otuchy, a przede wszystkim obdarzyły wielką matczyną miłością - życzyła Anna Krzysteczko.


Komentarze