Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Emeryci świętowali

20-04-2017, 12:08 Agnieszka Lewko

Urodziny to okazja do świętowania w każdym wieku, dlatego emeryci z nowobytomskiego koła spotykają się dwa razy w roku, żeby wspólnie cieszyć się z okrągłego jubileuszu. W miniony czwartek (20.04) urodziny  obchodziło trzydzieści siedem osób.

- Spotykamy się dwa razy w roku, wiosną i jesienią, żeby pobyć we wspólnym gronie i uczcić solenizantów ciastkiem, kawą oraz drobnym prezentem. To ważne dla członków naszego koła, którzy zawsze bardzo cieszą się na tę uroczystość - zaznaczył Jan Koehler, przewodniczący koła nr 9 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Podczas spotkania w restauracji „Hades”, gdzie od jakiegoś czasu spotykają się członkowie koła nr 9, obchodzono siedemdziesiąte, siedemdziesiąte piąte oraz osiemdziesiąte urodziny emerytów.

- Pracuję przy organizacji tych spotkań, ale także w nich uczestniczę i muszę powiedzieć, że to jest dla nas atrakcja. Ludzie czekają na te spotkania, cieszą się, że spędzą wspólnie czas, że dostaną jakiś drobiazg. Poza tym myślę, że tego typu wydarzenia są potrzebne wielu starszym ludziom, bo często pomagają w walce z samotnością - podkreśliła Krystyna Paprotna, sekretarz koła nr 9 PZERiI.

Organizowanie spotkań urodzinowych to nie jedyna inicjatywa, jakiej podejmują się członkowie koła. Oprócz tego organizują jeszcze wycieczki po całej Polsce, spotkania z okazji Dnia Babci i Dzidka, Dnia Matki czy świąt.

- Bardzo zależy nam na tym, żeby nasi emeryci byli zadowoleni. Te urodzinowe spotkania oraz inne inicjatywy, które podejmujemy, sprawiają, że starsi ludzie się aktywizują, wychodzą z domu, mają jakieś zajęcia, a nawet mogą rozwijać swoje zainteresowania - dodał Jan Koehler.


Komentarze