Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Dzień Seniora już 14 października

05-10-2018, 09:03 Arkadiusz Wieczorek

Po raz trzeci w Rudzie Śląskiej świętować będą seniorzy. Specjalnie z myślą o nich, 14 października, odbędą się dwa koncerty w rytmie śląskich przebojów, które zorganizowane zostaną w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Halembie.

– W naszym mieście działa mnóstwo organizacji, w których są bardzo aktywni seniorzy, którzy chętnie uczestniczą w życiu naszego miasta, z czego jestem bardzo dumna – mówi Grażyna Dziedzic, prezydent miasta Ruda Śląska. – Cieszę się, że święto seniora na stałe wpisało się w kalendarz imprez kulturalnych w Rudzie Śląskiej i że znów będziemy mogli się spotkać z tej okazji – dodaje.

Rudzcy seniorzy na co dzień aktywnie działają w różnych organizacjach zrzeszających osoby starsze. Koncerty, które miasto organizuje w ramach Dnia Seniora, są uhonorowaniem ich całorocznych działań. – Wielu z nas działa w różnych organizacjach i robi coś dla naszego miasta. Od trzech lat jestem przewodniczącym rudzkiej Rady Seniorów i to, że jesteśmy tak aktywni, uważam za wielki sukces nie tylko tej rady, ale także prezydent miasta, która o nas dba – podkreśla Józef Osmenda, przewodniczący Rady Seniorów.

14 października w Halembie wystąpią artyści śląskiej sceny muzycznej, m.in. zespół Blue Party, Janina Libera, Claudia i Kasia Chwołka, Mariusz i Patrycja Doroz oraz zespół Nas Troje. Imprezę poprowadzą Arkadiusz Wieczorek i Sebastian Parma. Bezpłatne wejściówki na koncerty można odebrać w siedzibie „Wiadomości Rudzkich” w Nowym Bytomiu przy ulicy Niedurnego 36 w godzinach pracy redakcji.

 


Komentarze