Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Dzień Dziecka 2018 w Rudzie Śląskiej

30-05-2018, 13:41 admin

Już za kilka dni najbardziej radosne święto w roku – Dzień Dziecka. Z tej okazji w mieście odbędą się atrakcyjne wydarzenia skierowane do najmłodszych. Zabawę przygotowuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Aquadrom, Miejskie Centrum Kultury im. H. Bisty, Dom Kultury w Bielszowicach, oddziały Miejskiej Biblioteki Publicznej, firma Elsat oraz tygodnik "Wiadomości Rudzkie". Jak co roku, w mieście odbędzie się konkurs na najlepsze przebranie. Nagrodzone dziecko zostanie na jeden dzień /4 czerwca/ prezydentem Rudy Śląskiej.

1 czerwca o godz. 17:00 w Miejskim Centrum Kultury im. H. Bisty z okazji Dnia Dziecka odbędzie się musical „W 80 Dni Dookoła Świata”. Gry, konkursy i zabawy zostaną zorganizowane w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej, mieszczącej się w dzielnicy Ruda przy ul. Fiołków 10. Również w piątek, przed siedzibą firm Elsat i Sileman w Rudzie Śląskiej - Wirku przy ul. Dąbrowskiego 35, odbędzie się ciekawy event dla najmłodszych. Od godz. 12:00 zaplanowano moc atrakcji - gry, zabawy, malowanie buziek, modelowanie balonów, dmuchany zamek. Głównym punktem programu będzie pokaz iluzji (ok. godz. 15:15). Warto zaznaczyć, że 1 czerwca o godz. 12.00 zostanie otwarty basen letni przy ul. Ratowników 2 w Nowym Bytomiu. Obiekt czynny jest codziennie, od poniedziałku do piątku, w godz. 12:00 – 19:00, w soboty i niedziele w godz. 9:00 – 19:00.

W Centrum Inicjatyw Społecznych Stary Orzegów 2 czerwca (sobota) w godz. 11.00-13.00 odbędzie się "Fabryka Show dla dzieci". W programie zabawa w Krainie Minionków, pokaz iluzji, wspólne tańce, występ wokalistki z programu "Mam talent", konkursy z nagrodami, goście specjalni z Krainy Bajkowych Postaci, zabawa w płatkach śniegu i ogromnych bańkach mydlanych.

Główne obchody Dnia Dziecka odbędą się 2 czerwca na Placu Jana Pawła II w Nowym Bytomiu. Zabawa rozpocznie się o godz. 15.00 spektaklem dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 37. Następnie o 16:00 zobaczymy przedstawienie interaktywne w wykonaniu Teatru "HoM". Od godz. 16.30 rozpoczną się pokazy i warsztaty sztuk walki "Krav Maga" oraz „Capoeira”, a następnie prezentacje szkoły tańca „Arabeska”. Najmłodsi będą mogli również uczestniczyć w warsztatach piłkarskich "Freestyle Football". O godz. 18.15 zacznie się zumba dla dzieci. Jak co roku odbędzie się konkurs na najlepsze przebranie. Nagrodzone dziecko zostanie na jeden dzień (4 czerwca, poniedziałek) prezydentem Rudy Śląskiej. – Co roku mamy dziecięcego prezydenta, który cały dzień towarzyszy mi we wszystkich obowiązkach, spotkaniach i naradach – mówi prezydent Grażyna Dziedzic. – Dla mnie to ogromna przyjemność i radość, a dla dzieci pierwsza lekcja zaangażowania obywatelskiego – dodaje.

Dodatkowo zostanie rozegrana Gra Miejska (dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat), zorganizowana przez tygodnik „Wiadomości Rudzkie”. Do wygrania będą atrakcyjne nagrody, m.in. rower. Na rynku będzie również ogromny, dmuchany tor przeszkód, fotobudka i możliwość wykonania zdjęć bez ograniczeń, szczudlarze, wielkie bańki mydlane, malowanie twarzy i pokazy służb mundurowych. Każdy otrzyma również coś słodkiego. – Jestem pewna, że jak co roku rynek będzie najbardziej radosnym miejscem w Rudzie Śląskiej – mówi Grażyna Dziedzic. – Serdecznie zapraszam wszystkie dzieci wraz z rodzicami do wspólnej zabawy i aktywnego spędzenia tego wyjątkowego dnia – dodaje. Na zakończenie imprezy, od godz. 19:00, rozpocznie się rodzinna zumba.

Dzień Dziecka w parku wodnym Aquadrom upłynie 3 czerwca (niedziela) pod hasłem „Zdrowo i z pomysłem”. W holu recepcyjnym odbędą się warsztaty z tworzenia ekozabawek, w hali basenowej będą prowadzone animacje, a Partner Silvermed zaprasza dzieci na porady dermatologiczne oraz stomatologiczne. Również w niedzielę, 3 czerwca od godz. 16:00 atrakcje dla najmłodszych przygotował Dom Kultury w Bielszowicach. Oprócz spektaklu "Pan Antenka i Srebrny Kubraczek" w wykonaniu Teatru Trip, zaplanowano interaktywne gry i zabawy z nagrodami, pamiątkowe fotografie z artystami oraz balonikowe niespodzianki.

Źródło: UM Ruda Śląska


Komentarze