Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Dni Rudy Śląskiej 2024

14-06-2024, 11:32 JO

Agnieszka Chylińska, Patrycja Markowska, Sarah James, Michał Gabor, Artis Symphony Orchestra pod dyr. Jean-Claude’a Hauptmanna – to artyści, którzy wystąpią podczas tegorocznych Dni Rudy Śląskiej. – Na początek zapraszam na miejski rynek w Nowym Bytomiu, gdzie zaplanowaliśmy atrakcje 14 i 15 czerwca. Natomiast 16 czerwca będziemy się bawić na terenach targowych w Wirku – zapowiada prezydent Michał Pierończyk.

W piątek, 14 czerwca, na placu Jana Pawła II w Nowym Bytomiu o godz. 19.00 odbędzie się koncert Artis Symphony Orchestra. Zespół pod dyr. Jean-Claude’a Hauptmanna wykona utwory w klimacie „Jak za dawnych lat”.

Z kolei w sobotę, 15 czerwca o godz. 19.00 na nowobytomskim rynku odbędzie się kino letnie. Zostanie wyświetlony film „Priscilla” w reżyserii Sofii Coppoli. Seans poprzedzi event związany z bohaterką filmu. Partnerem wydarzenia jest Instytucja Filmowa Silesia Film.

Trzeci dzień święta miasta zaplanowano na terenach targowych przy ul. Kupieckiej w Wirku. Imprezę rozpocznie Michał Gabor, który wystąpi o godz. 16.30. Po nim, ok. godz. 17.30 sceną zawładną laureaci konkursu „O Rudzki Mikrofon”. Przypomnijmy, że tegoroczną edycję wygrała Emilia Diotallewi.

Sarah James zaprezentuje się w godzinnym repertuarze o godz. 18.00. Z kolei o godz. 19.15 wystąpi Patrycja Markowska z gościem specjalnym. Gwiazdą wieczoru będzie Agnieszka Chylińska, której występ zakończy obchody tegorocznych Dni Rudy Śląskiej.

Na Terenach Targowych nie zabraknie także wielu atrakcji dla najmłodszych, konkursów z nagrodami, strefy gastronomii i chilloutu.

Źródło: UM Ruda Śląska


Komentarze