Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Czworonożni Mikołaje

14-12-2021, 13:48 Joanna Oreł

Miłośnicy czworonogów już po raz czwarty spotkali się w Rudzie Śląskiej podczas charytatywnej Wystawy Mikołajkowej Owczarków Niemieckich. W niedzielę (12.12) na wireckim targowisku można było nie tylko podziwiać piękne okazy psów, ale przede wszystkim wesprzeć dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych, które działają w naszym mieście.

– Już kilka lat temu nawiązałem współpracę z członkami Fanclubu Owczarka Niemieckiego w Mysłowicach. Działania, które podejmują na rzecz drugiego, potrzebującego człowieka, to piękny gest, a zarazem wielki świąteczny dar serca – podkreśla Krystian Morys, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rudzie Śląskiej. – Dlatego dziękuję im za to, że po raz kolejny, w tym szczególnym okresie Świąt Bożego Narodzenia, wzbudzają radość w sercach dzieci tym bezinteresownym gestem – dodaje.

Niedzielna wystawa owczarków niemieckich była szczególnym wydarzeniem nie tylko dla hodowców i miłośników rasowych czworonogów, ale także dla wszystkich, którym nie jest obojętny los drugiego człowieka. Najważniejszym celem wystawy była bowiem zbiórka prezentów świątecznych, które zostaną przekazane dla dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych w Rudzie Śląskiej. Co ważne, sami hodowcy również przygotowali prezenty, którymi zostaną obdarowane dzieci. Oczywiście w trakcie spotkania mieszkańcy mieli okazję do rozmowy z wystawcami i hodowcami na temat hodowli, pielęgnacji i opieki nad owczarkiem niemieckim.

Organizatorami wydarzenia byli Śląscy Hodowcy Zwierząt Rasowych w Mysłowicach we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Rudzie Śląskiej i miastem.


Komentarze