Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Czworonogi zaprezentowały wdzięki

11-12-2018, 11:04 Joanna Oreł

Hodowcy owczarków niemieckich spotkali się w niedzielę (9.12) w parku Kozioła w Rudzie. Odbyły się tam wystawa czworonogów, konkurs na najpiękniejszego kundelka oraz zbiórka prezentów dla dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych w Rudzie Śląskiej. Była to także okazja do wymiany doświadczeń pomiędzy wystawcami a hodowcami.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni i myślę, że wystawcy, hodowcy oraz goście podzielają nasze zdanie. W sumie w wystawie uczestniczyło kilkadziesiąt wystawców – podsumował Grzegorz Mieszczanin, współorganizator imprezy.

W jej trakcie pieski oceniane były według klas: baby, szczeniaki, juniorzy, młodzież, klasa otwarta oraz klasa championów. - Sędziowie brali pod uwagę m.in. takie elementy, jak wygląd psa, jego ruch, całkowitą budowę, umaszczenie, czy zachowanie psa – wyliczał Grzegorz Mieszczanin.

Dodatkowo wystawie psów owczarków niemieckich towarzyszył cel charytatywny. Jej uczestnicy mogli bowiem dołożyć swoją cegiełkę w formie podarków na rzecz podopiecznych dzieci z placówek Caritasu. - Chociaż pogoda nie w pełni nam dopisała, myślę, że nie było to ostatnie tego typu wydarzenie w Rudzie Śląskiej – zapowiedział Mieszczanin.


Komentarze