Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Czas na wielkie plażowanie!

17-06-2018, 18:52 Joanna Oreł

Chociaż jeszcze nie kalendarzowe, ale prawie w pełni za sprawą piasku, palm, leżaków i innych atrakcji, lato zawitało do rudzkiego Aquadromu. Już po raz trzeci w niedzielę (17.06) przed parkiem wodnym otwarto plażę.

Choć właśnie to było głównym celem imprezy, nie zabrakło również innych atrakcji. Na początku Bractwo Rycerskiego Herbu Lis zaprezentowało mieszkańcom pokaz rycerski. Następnie na scenie wystąpiło Stowarzyszenie Music All z przedstawieniem pt. „W 80 dni dookoła świata”. Po nim zaprezentowała się grupa taneczna Studio Tańca Progress. Gwiazdą wieczoru byli piraci, którzy zorganizowali dla dzieci interaktywne zabawy. Najmłodszych zabawiały także animatorki.

– Plac przed rudzkim aquaparkiem już trzeci rok z rzędu na wakacje letnie zamieni się w plażę z palmami, leżakami i zabawkami do piasku. Cieszy nas to, co zaobserwowaliśmy już w poprzednich latach – mianowicie, że za każdym razem staje się jednym z ulubionych miejsc zwłaszcza dla rodziców i dziadków, którzy przychodzą tu z dzieciakami – mówi Izabela Życzkowska, dyrektor wizerunku i promocji rudzkiego Aquadromu. W trakcie imprezy zbierano także pieniądze na podopiecznego Fundacji Przyjaciół Świętego Mikołaja.

Dodajmy, że od lipca w każdą sobotę na plaży będzie organizowane kino letnie. Powstanie także boisko do siatkówki plażowej.


Komentarze