Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Co w tym roku zagrało w duszach młodych muzyków?

20-04-2023, 12:03 Joanna Oreł

Zespół Szkół Muzycznych I i II stopnia w Rudzie Śląskiej po raz trzeci zorganizował Ogólnopolski Konkurs ,,Co młodym w duszy gra?” dla uczniów szkół muzycznych I stopnia bez pionu ogólnokształcącego, który był okazją do zaprezentowania talentów młodych skrzypków, wiolonczelistów oraz pianistów.

Do udziału w konkursie zgłosiło się 173 młodych uczniów z klas skrzypiec, wiolonczeli i fortepianu, którzy zaprezentowali przed jurorami wymagane utwory. – Każdy uczestnik konkursu, zgodnie z regulaminem, zobowiązany był do wykonania dwóch utworów, których rodzaj i forma były zróżnicowane w zależności od kategorii i grupy wiekowej – mówi Anna Skubacz, pomysłodawczyni konkursu oraz nauczyciel w klasie skrzypiec Zespołu Szkół Muzycznych I i II stopnia w Rudzie Śląskiej. W jego organizacji uczestniczyły także Sabina Wilczek – nauczyciel gry na wiolonczeli oraz Sandra Szulc – nauczyciel gry na fortepianie.

Muzyków oceniali, podobnie jak w ubiegłym roku, wykładowcy Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach – dr hab. Adam Mokrus, dr hab. Natalia Kurzac-Kotula oraz dr hab. Piotr Banasik. Konkurs odbył się pod patronatem prezydenta miasta Michała Pierończyka oraz rektora Akademii Muzycznej w Katowicach prof. dr. hab. Władysława Szymańskiego. Opiekę merytoryczną zapewniło Centrum Edukacji Artystycznej. Po każdym dniu przesłuchań, które trwały od czwartku (13.04) do soboty (15.04), odbyły się koncerty laureatów połączone z wręczeniem nagród.


Komentarze