Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Cmok Song za nami

11-12-2018, 10:28 Agnieszka Lewko

Przeszło 450 młodszych i starszych harcerzy uczestniczyło w tegorocznej edycji Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej Cmok Song.  26. już odsłona imprezy odbyła się w sobotę (8.12) oraz niedzielę (9.12) w Domu Kultury Bielszowice i znowu zgromadziła harcerzy z Rudy Śląskiej i okolicznych miast.

- W tym roku liczba uczestników przerosła nasze oczekiwania i sprawiła, że organizatorzy pracowali za dwóch. Tegoroczny festiwal był tematycznie związany z utworami z filmów animowanych, a uczestnicy popisali się swoimi umiejętnościami wokalnymi, ale także pomysłowymi choreografiami. Co więcej, werdykt jury do samego końca był owiany tajemnicą, a uczestnicy nie mieli też okazji odnieść swojego występu do pozostałych, ponieważ przesłuchania odbywały się za zamkniętymi drzwiami - podkreślił Krystian Niegel, rzecznik prasowy ZHP Hufca Ruda Śląska.

Na niedzielnym koncercie laureatów festiwalu, którego komendantem był  pwd. Sebastian Niegel, usłyszeć można było wykonawców, którzy zajęli pierwsze miejsca w swoich kategoriach. Pierwsze miejsce w kategorii soliści i duety zajęła Alina Gliszczyńska, a w kategorii zuchy zwyciężyła 90 Rudzka Gromada Zuchowa „Orle Pióra”. Natomiast  w kategorii harcerze z DK Bielszowice pierwsze miejsce zdobyła 11 Rudzka Drużyna Harcerska „Catrinos”, a w kategorii harcerze i starsi wędrownicy najlepsza okazała się 55 Rudzka Drużyna Harcerska „Rara Avis”.


Komentarze