Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Choinka na plantach już błyszczy

08-12-2018, 22:28 Agnieszka Lewko

Świąteczna choinka błyszczy już na kochłowickich plantach. W sobotę (8.12) mieszkańcy dzielnicy wspólnie udekorowali bożonarodzeniowe drzewko. Akcja zorganizowana została już po raz drugi i kolejny raz przyciągnęła wielu mieszkańców Kochłowic.

- W tym roku ozdoby na choince zostały stworzone przez dzieci i seniorów,  a każda z nich jest ekologiczna, tak aby tworzyła jedność z choinką. To nie wszystko, po raz pierwszy za namową mieszkańców rozświetlona została też choinka na kochłowickim rynku i  świeci za sprawą ponad dziesięciu tysięcy sztuk lampek znajdujących się na niej - zaznaczył Rafał Wypior, prezes Stowarzyszenia Lepsze Kochłowice. Lepsza Ruda Śląska. - Kolejna choinka stanęła obok sanktuarium. Jednak najważniejsze jest to, że właśnie dzięki mieszkańcom i ich wpłatom, drzewka w centrum dzielnicy mogły zostać rozświetlone powalającą liczbą lampek - dodał.

W tym roku akcja strojenia choinki odbyła się dzięki połączeniu sił przez Stowarzyszenie Lepsze Kochłowice. Lepsza Ruda Śląska, Fundację Aktywni My oraz mieszkańców Kochłowic.

Takie proste rzeczy jak wspólne dekorowanie choinki integrują mieszkańców. A my jako organizacje i mieszkańcy Kochłowic, łącząc siły możemy zrobić coś fajnego, co cieszy wszystkich oraz pokazuje, że jak się chce to  A najbardziej cieszymy się z tego, że to działa międzypokoleniowo - podkreśliła Katarzyna Kinder z Fundacji Aktywni My.


Komentarze