Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Chodź, pomaluj mój Śląsk

29-04-2022, 14:45 Joanna Oreł

Grupa pasjonatów graffiti kolejny raz zorganizowała w naszym mieście akcję „Silesia w kolorze”. W ramach niej malarze uliczni postanowili ubarwić swoimi dziełami ściany tunelu przy ul. Klary w Rudzie, które często dewastowane są przez wandali i pseudokibiców.

– Jest to mało uczęszczane przejście, ale za to często wyżywa się tutaj młodzież, umieszczając wulgaryzmy, nieprzyzwoite obrazki oraz hasła klubów piłkarskich. W kontrze do tego malarze graffiti z całej Polski postanowili kolejny raz namalować coś kolorowego i oryginalnego, co będzie się wszystkim podobało oraz zmieni wygląd tego miejsca – podkreśla Piotr Borys, organizator akcji „Silesia w kolorze”.

Wydaje się, że jej inicjatorzy osiągnęli swój cel – tunel przy ul. Klary stał się znów miejscem czystym i kolorowym. – Co ważne, nasze dotychczasowe prace nie zostały zamalowane przez wandali, tylko umieszczają oni bazgroły w pustych miejscach. I te właśnie pokryliśmy naszymi malunkmi – mówi Piotr Borys.

W sobotniej akcji „Silesia w kolorze” (23.04) uczestniczyło ok. 20 malarzy ulicznych m.in. z Rudy Śląskiej, Bytomia, Katowic, Chorzowa, Będzina, Cieszyna oraz Kielc. Impreza odbyła się dzięki współpracy z kawiarnią Panaceum oraz firmami Qdizajn, ElkaDesign, CleanFox i Fototrendy.

Zdjęcia: Fototrendy


Komentarze


29-04-2022, 19:58
Piotr napisał(a):

Super sprawa widziałem na żywo