Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Chcieli pobić czytelniczy rekord

01-06-2017, 22:38 Agnieszka Lewko

Z okazji Dnia Dziecka prawie tysiąc dzieci i młodzieży z rudzkich szkół i przedszkoli wzięło udział w pobijaniu czytelniczego rekordu! W czwartek (1.06) na nowobytomskim rynku odbyła się już druga edycja ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, zainicjowana przez miesięcznik „Biblioteka w szkole”.

- Statystyki pokazują nam, że młodzi ludzie nie czytają, dlatego chcieliśmy pokazać, że wcale tak nie jest. Dzisiaj udowodniliśmy, że dzieci chcą i lubią czytać i mają swoje ulubione książki. A dzisiejsze bicie rekordu polega na tym, że w ciągu dziesięciu minut, jak najwięcej dzieci przeczyta fragment jakiejś książki - zaznaczyła Janina Bienek z Gimnazjum nr 11, jedna z organizatorek akcji. - Poza tym ta akcja to także dobry sposób na to, żeby trochę inaczej uczcić dzisiejsze święto, czyli Dzień Dziecka - dodała.

W tym roku w Rudzie Śląskiej organizatorami akcji była Szkoła Podstawowa nr 1, Gimnazjum nr 11 oraz Zespół Szkół nr 1, a wśród młodych czytelników znalazły się także dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 17 oraz Miejskiego Przedszkola nr 4. Nie zabrakło także pracowników biblioteki, którzy koordynowali spotkanie.


Komentarze