Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Chcę śpiewać o rzeczach ważnych

11-01-2018, 13:32 Arkadiusz Wieczorek

W ramach cyklu „Wiadomości Rudzkie grają po śląsku” rozmawiamy z Anną Matuszczyk. Startująca na śląskiej scenie wokalistka już w tym miesiącu zaprezentuje się w Osiedlowym Domu Kultury Rudzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Matecznik”.

– Jak zaczęła się Twoja przygoda ze śląską sceną?         
– Można powiedzieć, że moja przygoda ze śląską sceną zaczęła się przypadkiem. Na moje 18. urodziny nagrałam piosenkę, a zaproponował mi to Andrzej Skaźnik, czyli mój wujek. Później piosenka trafiła do radia i spodobała się, więc postanowiliśmy o tym, że robimy kolejne utwory.  Cieszę się, że publiczność bardzo fajnie przyjmuje moją twórczość, dlatego zamierzam kontynuować przygodę ze śląską sceną muzyczną.

– Od powstania pierwszego utworu minęło już trochę czasu, co udało Ci się osiągnąć?
– Moim zadaniem jak na tak krótki okres to udało mi się sporo osiągnąć. Moja trzecia piosenka pt. „Dziękuję Ci, że jesteś" utrzymywała się w pierwszej trójce na liście przebojów jednej ze śląskich rozgłośni radiowych przez cztery miesiące, więc jak na debiut to duże osiągnięcie. Później nagrałam teledysk do mojej letniej piosenki pt. „Latem cieszmy się”, który przypadł moim sympatykom do gustu. Aktualnie moje piosenki emitowane są w trzech stacjach radiowych na Śląsku.

– Jakie masz plany muzyczne na ten rok?
– W tym roku mam jeden główny cel – wydać płytę. Nie wiem, czy mi się to uda. Mam nadzieję, że tak.  Brakuje mi zaledwie trzech tekstów i będę miała cały materiał na płytę. Nie śpieszę się, bo zależy mi na tym, żeby moje teksty były naprawdę przemyślane. Chcę śpiewać o czymś, chcę coś ludziom przekazać. Mam wiele muzycznych inspiracji, lecz nie naśladuję nikogo. Chcę stworzyć swój własny styl, z którym będę kojarzona.

– Zobaczymy się w „Mateczniku” 19 stycznia. Co przygotowujesz dla rudzkiej publiczności?        
– Na koncercie w „Mateczniku” zaśpiewam pięć piosenek i bardzo się cieszę na to spotkanie. Miałam okazję już tam występować i było to bardzo miłe przeżycie. Cieszę się też na spotkanie z innymi wykonawcami. Zachęcam wszystkich, żeby bawili się tam razem z nami.


Komentarze


11-01-2018, 13:55
HALSZKA napisał(a):

Pięknie,ambitnie-cieszę się,że Panią poznałam osobiście.Powodzenia,:)

11-01-2018, 13:50
Andrzej napisał(a):

Świetny wywiad gratuluje :)