Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Celnie na strzelnicy

12-05-2012, 16:08 Monika Herman - Sopniewska

W sobotę na kochłowickiej strzelnicy LOK – u odbyły się majowe zawody strzeleckie dla służb mundurowych o Puchar Prezydenta Miasta Ruda Śląska.

 Robert Maśliński – funkcjonariusz policji w Rudzie Śląskiej, nie pierwszy raz bierze udział w zawodach. Nie pierwszy raz również trzyma w ręku broń:

 - Czasami warto iść na takie zawody. Nie traktuję tego jako rywalizacji, bardziej jest to dla  mnie rozrywka. W pracy na szczęście nie musiałem użyć broni, choć broń służbową mam na terenie jednostki. Póki co, nie zdarzyło mi się strzelać na służbie i mam nadzieję, że się to nie zdarzy – mówi Robert Maśliński.

Staje na linii, nie myśli o niczym i strzela. Z całkiem niezłym efektem. A wszystko w ramach majowych zawodów strzeleckich służb mundurowych w Rudzie Śląskiej.

 - Startują zawodnicy nie tylko z Rudy Śląskiej, ale i z ościennych miast jak Chorzów, Świętochłowice. W sumie zgłoszonych zostało 33 osoby, w tej chwili jest 7 drużyn służb mundurowych, czyli straż miejska, policja, straż pożarna, liga obrony kraju i straż graniczna oraz bractwo kurkowe - mówi Tadeusz Grądziel, kierownik strzelnicy.

Organizatorzy chcą popularyzować sport strzelecki wśród mundurowców, aby przychodzili na strzelnicę i trenowali.

- Tutaj ważne jest skupienie, celność, opanowanie. To cechy dobrego strzelca – dodaje Grądziel.

 

Najlepsi w tym roku okazali się drużynowo:

  1. Drużyna zarządu rejonowego LOK
  2. Klub strzelecki przy kopalni „Wujek” Ruch Śląsk
  3. WKU Chorzów

 

Indywidualnie zwyciężyli Dariusz Supeł, Błażej Dyczka oraz Dariusz Wachowiak.

Gratulujemy celnego oka i pewnej ręki. Komentarze


23-02-2015, 19:10
Kati napisał(a):

czy moglabym zapisac sie na strzelnice i pocwiczyc celnosc mojego oka? Prosze o odpowiedz.Czy Pan Tadeusz Gradziel ma jesazcze wolne miejsca? Jestem jeszcze w wieku, ktory mi pozwala na taki piekny sport. Prosze o odpowiedz.K.B.