Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Casting w Nereuszu

03-02-2013, 20:08 Sandra Hajduk

Osoby, które na co dzień mierzą się z wieloma problemami, a mimo tego odnajdują w sobie siłę do robienia niezwykłych rzeczy wcieliły się w rolę bohaterów spektaklu Casting, który w niedzielne popołudnie wystawiony został w Domu Katechetycznym Sanktuarium św. Józefa w Rudzie 1.

 

Casting to komiczno-dramatyczna sztuka multimedialna o wprowadzeniu marzeń w życie w trzech aktach. Stworzyła go grupa NIEPOKONANYCH, która składa się z rodziców dzieci uczęszczających do świetlicy prowadzonej przez Stowarzyszenie Św. Filipa Nereusza oraz ich przyjaciół.

 

Na widowni siedzi mój syn, a ze mną gra żona. Zdecydowałem się zagrać w sztuce żeby się odstresować i pokazać innym, że jeszcze coś potrafię zrobić. Scenariusz jest wesoły. Myślę, że widowni się spodoba – mówił Teodor Prudło, który wcielił się w rolę króla.

 

Myślę, że to jest ważne doświadczenie dla wszystkich tych, którzy zdecydowali się podjąć to działanie. Nawet jeśli nigdy więcej nie będą oni robili czegoś związanego z teatrem to na pewno udział w dzisiejszym przedsięwzięciu pomoże im być odważnymi ludźmi w codziennym życiu – podkreślała Małgorzata Grabiańska-Kosior, reżyser spektaklu.

 

Nam bardzo zależy na tym, aby ten spektakl był pierwszym krokiem do tego, by w dzielnicy pojawił się pozytywny impuls, który wywoła w mieszkańcach wiarę w to, że mogą oni wziąć życie w swoje ręce i mieć na nie wpływ – dodała Alina Szulirz, przewodnicząca Stowarzyszenia Św. Filipa Nereusza.


Komentarze


07-02-2013, 22:05
Mańka28 napisał(a):

W Grupi Niepokonanych jest bardzo miło są sami sympatyczni ludzie super atmosfera wiem co mówie bo sama z nimi występowałam jako śpiąca królewna.