Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Bo oni są po prostu utalentowani

23-03-2018, 13:39 Agnieszka Lewko

Już po raz szósty uczniowie Szkoły Podstawowej nr 20 wzięli udział w Dniu Talentów. Warsztaty  i pokazy artystyczne, sportowe, kulinarne i muzyczne, a także spotkania z zagranicznymi studentami to tylko niektóre atrakcje, jakie w czwartek (22.03) czekały na dzieciaki.

- Nasza szkoła może pochwalić się tytułem Szkoły  Odkrywców Talentów, dlatego  znowu postanowiliśmy zorganizować Dzień Talentów - zaznaczyła Katarzyna Szuba, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 20 im. M. Konopnickiej. - Uczniowie  cieszą się na ten dzień, bo mogą się spełniać artystycznie, rozwijać swoje rozmaite talenty, a także zainteresować się nowymi sprawami i zaprezentować swoje umiejętności większemu gronu odbiorców - dodała.

W tym roku uczniowie uczestniczyli nie tylko w różnych warsztatach, ale także spotkali się ze studentami z zagranicy - z Gruzji, Korei, Ukrainy, Białorusi i Rosji - którzy opowiadali na temat kultury i zwyczajów w krajach, z których pochodzą. Warsztaty dla dzieci poprowadzili także instruktorzy sportowi oraz rodzice uczniów.

- W Dniu Talentów uczestniczą wszyscy uczniowie naszej szkoły. Staramy się kierować ich na zajęcia, które rozwijają ich dotychczasowe umiejętności, ale także na takie, gdzie mogą nauczyć się czegoś nowego - podkreśliła Katarzyna Szuba.


Komentarze