Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

„Bebok” wyjechał na ulice

12-05-2018, 14:12 Joanna Oreł

Po raz kolejny w Rudzie Śląskiej odbyły się podchody... samochodowe. Uczestnicy rajdu „Bebok” w sobotę (12.05) przejechali łącznie w naszym mieście 70 km. – Rajdy te mają w zamierzeniu promocję lokalnych zabytków, kultury i sztuki oraz podniesienie bezpieczeństwa na naszych drogach poprzez poprawę techniki jazdy kierowców – wyjaśniał Marcin Lutek, autor trasy.

Rajd polegał na przejechaniu trasy w normalnym ruchu miejskim. Każdy uczestnik miał tyle samo czasu, bo liczyła się dokładność przejazdu. – Można to przyrównać do podchodów z użyciem samochodu – taki bieg na orientację w samochodzie – tłumaczy Marcin Lutek.

W sobotnim rajdzie uczestniczyło ok. 30 ekip, które pokonały trzy odcinki trasy o łącznej długości ok. 70 kilometrów i specjalną próbę sprawności, na której można było sobie przypomnieć, jak to jest zdawać prawo jazdy. Zawodnicy mogli także sprawdzić swoją koordynację podczas testu w alkogoglach. Dodajmy, że rajd „Bebok” zorganizowany został przez Automobilklub Mysłowicki. Impreza była rundą Turystyczno-Samochodowych Mistrzostw Polski, Turystycznego Pucharu Polski, Turystyczno-Nawigacyjnych Mistrzostw Okręgu oraz Nawigacyjnego Pucharu Śląska.


Komentarze