Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

„Bajkowy Ogród” pełen atrakcji dla najmłodszych

07-06-2022, 11:04 Joanna Oreł

Kolorowo i radośnie było w sobotę (4.06) w ogrodzie Miejskiego Centrum Kultury, gdzie zorganizowane zostały obchody z okazji Dnia Dziecka. Najmłodsi najpierw przeszli w pochodzie ulicami miasta przy dźwiękach orkiestry dętej Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Następnie w ,,Bajkowym Ogrodzie” MCK-u mogli bawić się podczas programu muzycznego „Bajkowy Świat Smerfów”, a później w trakcie występów dzieci i młodzieży z osiedlowych domów kultury oraz rudzkich stowarzyszeń. Przygotowano dla nich także kilkanaście stoisk z grami i zabawami. Najmłodszych odwiedziła też policyjna maskotka – sierżant Ruda.

Finałem imprezy był występ Roco i Colino oraz wybór najpiękniejszego, bajkowego przebrania wśród dzieci. Jury uznało, że w najlepszy kostium ubrała się 4-letnia Ania Pietrzyk z Orzegowa. Tym samym mała rudzianka w poniedziałek (6.06) symbolicznie pełniła rolę dziecięcej prezydent Rudy Śląskiej, dzięki czemu mogła zwiedzić rudzki Urząd Miasta, spotkać się z władzami miasta oraz dowiedzieć się, czym zajmuje się osoba zajmująca w nim najważniejsze stanowisko.

Dziewczynka przebrana za syrenkę wygrała także rower, co bardzo się spodobało Ani, której coraz lepiej wychodzi jazda dwuśladem. – Córce bardzo spodobał się strój – wybór był pomiędzy dwoma - syrenki Ariel a tygryskiem z ,,Kubusia Puchatka” i ostatecznie zdecydowała się na ten pierwszy. Nie wiedzieliśmy, co jest do wygrania, tylko że będzie taki konkurs, więc stwierdziliśmy, że warto się przebrać, aby było kolorowo i zabawnie – mówi Beata Pietrzyk, mama dziecięcej prezydent Ani. 


Komentarze