Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Artystyczna uczta

06-10-2018, 23:30 Joanna Oreł

Rudzka Jesień Kulturalna zainaugurowana! Koncertem muzyki filmowej rozpoczęto trwającą trzy miesiące artystyczną ucztę. W tym czasie szykuje się szereg koncertów, spektakli, czy konkursów. Za nami już kilka wydarzeń w ramach RJK 2018, a ostatnie z nich odbędzie się 31 grudnia.

– Jak co roku staraliśmy się dopasować program Rudzkiej Jesieni Kulturalnej do każdego typu odbiorcy. Repertuar poszczególnych placówek kulturalnych jest naprawdę bogaty, więc nie pozostaje mi nic innego, jak tylko zachęcić do uczestnictwa w wydarzeniach – mówi Anna Krzysteczko, wiceprezydent Rudy Śląskiej.

Oficjalnie Rudzką Jesień Kulturalną zainaugurowano sobotnim koncertem w Miejskim Centrum Kultury, na deskach którego wystąpiła Orkiestra Rozrywkowa „Power of Winds”. Wykonała ona koncert muzyku filmowej pt. „Wielkie Przeboje Dużego Ekranu”. Jednak to dopiero początek. Wśród największych atrakcji w MCK-u odbędą się m.in. recital Michała Bajora. stand-up Wojciecha Cejrowskiego, koncert z okazji 30-lecia zespołu Gang Olsena oraz Hanysy. Z kolei Muzeum Miejskie im. Maksymiliana Chroboka organizuje m.in. benefis Marka Wacława Judyckiego, finał XIV Regionalnego Konkursu Poetyckiego po ślonsku im. Ks. Norberta Bonczyka, czy 30-lecie Oddziału Polskiego Związku Filatelistów w Rudzie Śląskiej. Z kolei do Domu Kultury w Bielszowicach będzie można wybrać się m.in. na operetkę „Księżniczka Czardasza”, kabaret NOWAKI, spektakl teatralny „Lunch o północy”, a także koncert sylwestrowy. W Młodzieżowym Domu Kultury w ramach RJK odbędą się z kolei konkursy muzyczne, plastyczne, literackie, 20-lecie Teatru Wizjer oraz koncert jesienny.


Komentarze