Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Anioły są wśród nas

05-12-2023, 14:18 Joanna Oreł

Na co dzień działają dla innych lub w szczytnych celach, nie oczekując w zamian za to poklasku. Jednak z okazji Światowego Dnia Wolontariatu, który przypada 5 grudnia, jest czas, kiedy ,,Anioły Wolontariatu” za sprawą Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży „Przystanek” w Rudzie Śląskiej, wychodzą z cienia. W tym roku podczas piątkowej gali (1.12) w Śląskim Teatrze Impresaryjnym im. Henryka Bisty przyznano prawie 40 statuetek dla osób oraz instytucji związanych z wolontariatem.

– Rudzka gala ,,Aniołów Wolontariatu” cieszy się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem. Najlepszą formą motywacji, prócz uśmiechu osoby, z którą się pracuje, jest nagroda i docenienie. Rudzcy wolontariusze, mimo iż pracują bezinteresownie i z potrzeby własnego serca, potrzebują choć raz w roku poczuć się najważniejszymi mieszkańcami naszego miasta. Taką możliwość daje im zorganizowany konkurs „Anioł Wolontariatu” i gala ,,Aniołów Wolontariatu” – podsumowuje Anna Szymańska, wiceprezes Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży „Przystanek” w Rudzie Śląskiej.

– Na szczęście w naszym mieście nie brak ludzi dobrej woli, którzy angażują się na wiele sposobów: organizują zbiórki pieniężne i rzeczowe, zajęcia dla dzieci czy seniorów, wspierają osoby chore czy samotne, promują np. krwiodawstwo czy zdrowy tryb życia – wylicza wiceprezydent Anna Krzysteczko. – Wszystkim pragnę gorąco i z głębi serca podziękować – dodaje.


Komentarze