Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Alicja na warsztatach

21-02-2013, 16:39 Sandra Hajduk

W bajkowy świat „Alicji w Krainie Czarów” przenieśli się w czwartkowe popołudnie uczestnicy warsztatów teatralno-muzycznych „Zimowy Upust Energii Artystycznej”, które w MCK-u poprowadzili Marlena Hermanowicz – reżyser Teatru Bezpańskiego i Paweł Szlinger – choreograf, tancerz, instruktor. Spektakl był zwieńczeniem niemal dwutygodniowej pracy osób w różnym wieku, które chciały przełamać swoją nieśmiałość i zapoznać się z technikami gry aktorskiej.

 

W tej edycji zimowej skupiliśmy się głównie na teatrze ruchu. To jest technika, której podstawą jest otwarcie umysłu, a to bardzo dobrze zgrywało nam się z Alicją w krainie czasów, którą potraktowaliśmy bardzo wywoławczo i symbolicznie. Alicja także tworzyła swoje własne światy i to nam się tutaj pokryło – mówiła o niecodziennej aranżacji Marlena Hermanowicz.

 

Udział w spektaklu i w warsztatach był szansą na przełamanie własnych barier i poznanie czegoś nowego.

 

Byłam już w sierpniu na takich warsztatach i bardzo mi się wtedy podobało. Otworzyłam się na ludzi, przełamałam stres towarzyszący mi na scenie, a w związku z tym, że chodzę do szkoły muzycznej to ze sceną mam bardzo często do czynienia – mówiła Sara Abu Safieh.

 

Trenuję taniec towarzyski i chciałam się nauczyć czegoś nowego. Bardzo zależało mi na poznaniu nowych technik tanecznych, chciałam się ich nauczyć. Podobały mi się te warsztaty i polecam każdemu taką formę spędzania czasu – dodała Aleksandra Król.


Komentarze